Tül Perde Yıkarken Hangi Deterjan Kullanılır?

0

Tül perde yıkarken hangi deterjan kullanılmalı sorusu birçok kişinin kafaya taktığı konulardan birisi olmaktadır. Zira deterjan seçimi perdenizin hem temizliği hem de ömrünü belirleyen unsurlardan birisidir. Bu yüzden başta perde yıkama deterjanı olmak üzere tüm kıyafetlerde dikkatli deterjan seçimi yapmak gerekir.

Perdelerin belirli periyotlarla temizlenmesi her kıyafette olduğu gibi gereklidir. Perdenin modeli fark etmeksizin kullanım zamanına ve ortamına bağlı olarak kirlendiği görülür. Özellikle tül ve beyaz modellerde sık sık sararmalar meydana gelir. Halbuki sararan perdelerde doğru deterjan kullanımına bağlı olarak ilk gün gibi kullanabilmek mümkündür.

Hazır Tül Perde Yıkanırken Kullanılması Gereken Deterjan Hangisi?

Tül perde yıkarken kullanılması gereken deterjan öncelikle toz deterjan olabildiği gibi sıvı deterjan da olabilir. Burada sıvı ya da katı olmasının herhangi bir belirleyiciliği yoktur. Önemli olan beyazlatma etkisine sahip olan deterjanlar olmasıdır.

Beyaz kıyafetler için satılan özel deterjanları tercih etmeniz gerekir. Bu deterjanlar perdelerinize iyi gelir. Nadir de olsa bazı markalar tarafından perdelere özel deterjanlar bulunmaktadır. Bahsedilen bu deterjanlara şans vererek perdenize uygun olan deterjanı bulmanız da mümkündür. Fakat sırf perde için özel deterjan kullanmak istemem diyorsanız beyaz kıyafetlerinizle de kullanabileceğiniz beyazlatıcı özelliği olanları tercih edebilirsiniz.

 tul-perde

Salon Tül Perde Modelleri Yıkanırken Yumuşatıcı Kullanılır mı?

Deterjan seçimi sırasında dikkat edeceğiniz temel kurallardan birisi yumuşatıcı özelliğinin olmaması gerektiğidir. Sırf tül perde güzel koksun diye ekstra eklenecek olan yumuşatıcılar da yine perdelerinize zarar verecek başlıca malzemelerden birisi olacaktır. Birçok kullanıcı tarafından belirtildiği üzere tül modellerde özellikle yumuşatıcı kullanımı doğru bulunmaz. Perdenin ömrünü kısaltır.

Ucuz Tül Perde Makinede Yıkanınca Zarar Görür mü?

Genelde tül perde fiyatları arasında ucuz olanların tercih edildiği görülür. Çok fazla oda sahibi olan ya da metrekare başına daha fazla ihtiyacı olanların bu tercihi yapması normaldir. Ucuz perdeleri de elbette makinede yıkamanız mümkündür. Fakat bu perdelerin genel olarak diğer perdelere kıyasla farklı bir durumu bulunur.

Bahsedilen ucuz perdeler çoğu zaman daha az malzeme kullanılarak üretilir. Buna bağlı olarak kullanılan malzemelerin de kalitesi tartışılır bir durumda bulunacaktır. Ucuz perdeler bu yüzden özellikle makinelerde yüksek sıkma programları sonucu çabuk kırışacak ya da iplerinde kısa sürede tahribat meydana gelecektir. Orta sıkma programı kullanmanız daha doğru olur.

Fon Perde Makinede Yıkanır mı?

Fon perde modelleri en az tül perde yıkaması kadar tartışılan konuların başında yer alır. Fon perdeler yapısı itibari ile diğer perdelerden ayrılır. Fakat makinede yıkanmaması adına herhangi bir özellikleri bulunmaz. Çoğu zaman satın alacağınız alandaki bilirkişilere sorarak konu hakkında daha net bilgi edinebilirsiniz.

tul-perde

Zebra Perde Elde mi Yıkanmalı? Stor Perde Makineye Atılırsa Yırtılır mı?

Zebra perde ve stor perde belki de temizleme konusunda en çok tartışılan türlerin başında yer almaktadır. Bahsedilen bu perdeler tül perde gibi makinede yıkama konusunda çekinilmesine neden olur. Halbuki bahsedilen bu iki perdeyi de rahatlıkla çıkararak makinede yıkayabilirsiniz. Eğer makineniz buna uygun değilse elde de rahatlıkla yıkayıp kuruttuktan sonra takıp kullanmaya devam edilebilir.

Zira bahsedilen bu perde modelleri üretilirken kullanıcının rahatlığı ve konforu da düşünülmüştür. Özellikle mutfakta kullanıldığında kısa sürede kirlenecek olmasından dolayı yıkanma kolaylığına sahip olması hedeflenmiştir. Takıldığı aparatlardan söküldükten sonra rahatlıkla makineye atarak yıkama imkânını bu yüzden size verecektir.

Tül Perde Fiyatları 2022 |Salon Tül Perde Modelleri Fiyatları

Yıkanma ve temizlik konusu bir yana elbette perdelerin fiyatları da satın alma öncesi araştırılmaktadır. Uygun bir firmadan kaliteli perde modelleri almak her alıcının hayali ve amacıdır. Her ne kadar firmalar arasında değişik fiyatlandırmalar sunulsa da doğru firmayı bulduğunuz takdirde siz de gönül rahatlığıyla dilediğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.

Uygun fiyatlı perde satan firma mı arıyorsunuz? Perde Outlet size bu konuda yardımcı olacaktır! Dekorasyon sektöründeki firma bünyesinde tül, fon, stor ve zebra perde olmak üzere çeşitli modelleri sizlere sunmaktadır. Makinede yıkamaya uygun olan bu modellerin her biri kaliteli ürünlerden üretilmiştir. Yıllar boyu kullanım imkânını da böylece sizlere teminat olarak verebilmektedir.

Siz de hemen internet sitesi üzerinden sipariş verebilir ya da bizzat mağazasında ziyaret edip incelemeniz sonucunda dilediğiniz metrekareye göre satın alabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.