Otomobil Devi Maserati SUV Aracı Grecale!

Maserati SUV Aracı Grecale Özellikleri Neler?

0

Lüks otomobil markaları arasında yer alan Maserati SUV aracı Grecale piyasa hazırlıklarına başladı. Grecale ismini verdiği bebek SUV model, kapsamlı bir motor yelpazesine sahip.

Tamamen elektrikli, hibrit ve yüksek performanslı bir V6 motor seçenekleri ile yollarla tanışmaya hazırlanıyor. Ayrıca yeni SUV Grecale’in Trofeo, Modena ve GT şeklinde 3 değişik versiyonu bulunuyor. İşte Maserati SUV aracı Grecale hakkında diğer tüm detaylar:

Yeni SUV, arazi yeteneği ile güvenlik ve konfordan ödün vermeden sürüş keyfini harmanlıyor ve böylece kullanıcı dostu bir araç olma özelliğine sahip oluyor. Bebek SUV’de benzinli bir V6 motor, hibrit motor seçeneği ve Maserati’nin ilk defa deneyimleyeceği bir alternatif olan %100 elektrikli motor yer alıyor.

2023 yılında piyasaya sunulacak Maserati’nin tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyan “Grecale Folgore” yüzde 100 elektrikli motorla çalışacak. Üç ayrı güç-aktarma sistemi sayesinde pek çok insana hitap eden Maserati SUV aracı Grecale şimdiden gündeme damga vurmayı başardı.

Maserati SUV Aracı Grecale : 3.8 Saniyede 0’dan 100 Km’ye Ulaşıyor

maserati-suv-araci-grecale

Maserati SUV aracı Grecale da keyifli sürüş deneyimi, geniş iç hacmi, hızlanma (Grecale Trofeo versiyonu 100 km’ye yalnızca 3.8 saniyede çıkıyor), yol tutuşu, ses kalitesi, azami hızı (Yine Trofeo versiyonu 285 km/saat azami hıza sahip), deri, karton-fiber ev ahşap gibi kaliteli malzemelerle aracı donatarak yüksek kalitedeki tasarım özellikleriyle farkını ortaya koymayı başarmış.

Bebek SUV araç boyutlarıyla da görkemli bir görünüme sahip. Bu devasa boyutlar da onu sınıfındaki diğer seçeneklerden ayrıştırmaya yetiyor. Grecale’in “Modena” versiyonu 1,670 mm yükseklik, 4,846 mm uzunluk, 2,163 mm aynaları dahil yan uzunluğu, 1,948 mm arka genişliği ve 2,901 mm aks uzunluğu ile pazara iddialı bir giriş yaptı.

3 Ayrı Versiyonla Piyasaya Sunulacak

maserati-suv-araci-grecale
Maserati SUV Aracı Grecale!

Maserati SUV aracı Grecale “Trofeo”, “Modena” ve “GT” isimlerinde üç farklı versiyonla satışa sunulması bekleniyor.

GT versiyonu, 300 beygir gücünde dört silindirli mild hibrit sistemi sayesinde modern minimalizmi şehir içi kullanımla harmanlıyor. Bütün kesimlere hitap eden GT versiyonu kişiselleştirilebilen tasarım özellikleriyle de kullanıcıların epey ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Modena versiyonu, 330 beygir gücüne sahip dört silindirli yarı hibrit sistemi sayesinde doğa tutkunlarını son derece mutlu edecek.

Aracın Trofeo versiyonu ise 530 beygir güçlü V6 motoruyla yüksek bir performans vadediyor. Güç ve adrenalin severlere hitap eden bu versiyon 3.8 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor. Ayrıca azami hızı 285 km/s olan Grecale Trofeo, tabiri caizse canavar gibi bir araç.

Sürüş deneyimi noktasında ise aracın 5 farklı sürüş modu bulunuyor: Sport, GT, Corsa (yalnızca Trofeo’da bulunuyor), Off-Road ve Comfort. Farklı özelliklere sahip sürüş modları sayesinde araç her yerde rahatlıkla kullanılabilme ve herkese hitap edebilme özelliği taşıyor. Maserati SUV aracı Grecale serisini 2023’de eklenecek 400 Volt kapasiteye sahip %100 elektrikli Folgore modeli ile tamamlayacak.

Son Teknolojiye Sahip İç Mekan Tasarımı

maserati-suv-araci-grecale

Yeni SUV’nin teknolojik detaylarla süslenmiş iç mekanında dokunmatik yüzeylere sahip dijital ekranlar bulunuyor. Kabinde klasik gösterge paneli haricinde 12,3 inçlik orta ekran kullanılmış.

Bu ekran büyüklüğü Maserati tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Aracın iç mekanında ayrıca kumanda paneli ve yeni tasarlanmış dijital saat bulunduran 8,8 inç büyüklüğündeki ekran işlevselliği arttırırken estetiği de arttırıyor ve yenilikçi bir yaklaşım sunuyor.

Maserati Grecale, kullanıcıya sürüş deneyimi sırasında son teknolojiyi kullanma imkanı da sağlıyor. Ayrıca araçta arka koltukta yolculuk yapanların da sürüş keyfini arttırabilmek amacıyla üçüncü bir ekran yer alıyor.

Yeni SUV’de bilgi-eğlence sistemi olarak MIA (Maserati Intelligent Assistant Multimedia) ve kullanıcı isteğine göre Head-up Display gibi yenilikçi özellikler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: 2022 Özel Uçak Kiralama Fiyatları Ne Kadar? 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.