İnstagram Çevrimiçi ve Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

0

İnstagram çevrimiçi ve son görülme özelliği nasıl kapatılır sorusu İnstagram mesajlaşma özelliğini sıklıkla kullanan kişilerin sorduğu sorulardan biridir. İnstagram’da DM özelliğinin yer alması ile birlikte çevrimiçi ve son görülme özelliği de yer almıştır. Birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi bu uygulamada da son görülme kapatma özelliği yer almaktadır.

İnstagram Çevrimiçi ve Son Görülme Özelliği Nedir?

İnstagram çevrimiçi ve son görülme özelliği, İnstagram uygulamasına en son ne zaman girildiğini ve ne zaman çevrimiçi olduğunu göstermektedir. Bu özellik pek çok kişi tarafından severek kullanılsa da her kullanıcı bu durumdan memnun olmamaktadır.

İnstagram’da son görülmelerini kapatmak isteyenler çevrimiçi özelliğini kolaylıkla kapatabileceklerdir. Bu işlem için yapılması gerekenler oldukça basittir.

İnstagram Son Görülme ve Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram çevrimiçi ve son görülme
İnstagram çevrimiçi ve son görülme

İnstagram uygulaması üzerinde en son ne zaman aktif olduğunun görülmesini istemeyenler bu özelliği kapatabileceklerdir. Kapatma işlemi bilgisayar, tablet ve telefon üzerinde yapılabilmektedir. İnstagram çevrimiçi ve son görülme özelliğini kapatmak için;

  • İnstagram hesabına giriş yapılarak giriş yapılarak profil bölümünden ayarlar kısmına gidilmelidir.
  • Açılan sayfa üzerinden gizlilik seçeneği seçilmelidir.
  • Gizlilik ekranında yer alan hareket durumunu seçeneği tıklanmalı bu seçenek kapatılmalıdır.
  • Hareket durumunun kapalı hale getirilmesi birlikte İnstagram çevrimiçi ve son görülme özelliği nasıl kapatılır sorusunun cevabını bulunmuş olacaktır.

Son görülme ve çevrimiçi özelliğinin kapatılması ile birlikte İnstagram kullanıcıları sizin aktif olup olmadığınızı göremeyeceklerdir. Özelliği tekrar aktif hale getirmek isteyenlerin aynı talimatları tekrara yerine getirmeleri gerekmektedir.

Hesap güvenliğine ve gizliliğe önem veren kişiler için son görülme ve çevrimiçi özelliği oldukça önemlidir. Hesap güvenliğinin daha fazla arttırılması için iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi uygulanabilmektedir.

İnstagram Çevrimiçi ve Son Görülme Kapatılırsa Ne Olur?

İnstagram çevrimiçi ve son görülme
İnstagram çevrimiçi ve son görülme

İnstagram çevrimiçi ve son görülme özelliğini soran birçok kişi bu özelliklerin kapatılmasıyla ne olacağını da merak etmektedir. Bu özelliklerin pasif hale getirilmesi işlemini daha çok gizliliğe önem veren kişiler gerçekleştirmektedir.

Son görülme ve çevrimiçi özelliğinin kapatılması ile birlikte takipçilere bu konu ile ilgili bildirim gidip gitmeyeceği de cevap arayan diğer sorulardan biridir. Bu özelliğin pasif hale gelmesi ile birlikte takipçilere bildirim gitmeyecektir. Fakat sayfayı yakından takip eden kişiler bu durumu fark edebileceklerdir.

İnstagram çevrimiçi ve son görülme özelliği nasıl kapatılır sorusu uygulama kullanıcılarının artması ile birlikte artmaya devam edecektir. Bu özellik istenildiğinde açılıp istenilmediği durumlarda kapatılabilecektir. Bu tercih tamamen kullanıcıların isteğine kalmıştır.

Eğer ki sizlerin de teknolojik konular ve sosyal medyaya ilginiz var ise bu tarz alanları takip edebilirsiniz. Örneğin; Google formlar nasıl oluşturulur ve ne işe yarar? Bu tarz konuları araştırıp öğrenmek gelecek için büyük fayda gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.