Google Form Nasıl Oluşturulur?

Google Form Oluşturma Aşamaları Neler?

0

Google form nasıl oluşturulur sorusu hem iş hem de okul hayatındaki insanların en fazla yaptıkları sorgular arasında yer alıyor. Günümüzde Google formlar sayesinde birçok alanda insanların düşünceleri ve tutumları hakkında bilgi sahibi olmak mümkün.

Google formlar nasıl oluşturulur için öncelikle Google Drive içine yer alan form uygulamasını indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Bu yararlı uygulama sayesinde hem anket hem de test oluşturarak birçok alanda kullanılabilecek formlar oluşturulabiliyor.

Peki, Google form nedir, Google form oluştururken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sorularının cevapları için okumaya devam edin.

Google Form Nedir? Google Form Nasıl Oluşturulur?

google-form-nasil-olusturulur

Google form kendi e-mail adresinize giriş yaptıktan sonra ilgili adresten uygulamaya girilmesi sonrası anket ve test oluşturmaya yarayan bir araçtır. Oluşturulan hem test hem de anketler sayesinde geniş kitlelerden veri toplanmak da mümkün.

Google form nasıl oluşturulur için öncelikle aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor:

  • Google formlar sitesine girin
  • Sağ üstte yer alan hesaba giriş yap seçeneğinden giriş yapın ya da yeni hesap oluşturma seçeneği ile hesap oluşturun.
  • Sonrasında kendi sayfanızda karşınızda beliren sorular bölümünden yeni sorular oluşturabilirsiniz.
  • Hemen sitenin üstünde yer alan yanıtlar kısmı bölümünden de yanıtlarınızı oluşturabilirsiniz.

Yukarıda verilen adımlar sayesinde Google form nasıl oluşturulur için gerekenler her şeyi yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz formları sonradan Excel ortamına aktarabilir, çeşitli analizler yapabilirsiniz.

Google Form Nasıl Oluşturulur ve En Çok Hangi İşlemler İçin Google Formlardan Yararlanılır?

google-form-nasil-olusturulur
Google Form Nasıl Oluşturulur?

Google formlar ile pek çok işlemi yapmak artık çok kolay. İş hayatında anketler oluştururken, okullarda ise sınavlar için test oluştururken oldukça fazla kolaylık sunmaktadır.

Google form sayesinde küçük quizler oluşturabilir, firma olarak müşterilerden geri bildirim almak, sipariş almak gibi işlemler yapılabilir. Ayrıca bazı araştırmalarda örneklem oluşturabilir, tezler için gerekli olan tüm veriler toplanabilir. Bu sayılanlar dışında daha birçok alanda Google formlardan yararlanılarak güzel işler ortaya çıkıyor. Eğer iş insanıysanız ya da öğretmenseniz Google formlarda hesap oluşturmalı ve sonrasında işlerinizde size sağlayacağı kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Google Form Nedir

İlginizi Çekebilir: Klomen Nedir? Ne için Kullanılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.