Global Freelancer Nedir? | En İyi Freelancer Siteleri

0

Global freelancer siteleri, bağımsız yüklenicileri (serbest çalışanlar) hizmetlerini arayan müşterilerle birleştirir. Bu platformlar ayrıca serbest çalışanların projeleri yönetmeleri ve daha hızlı ödeme almaları için araçlar ve kaynaklar sağlar.

İki tür serbest platform vardır: serbest çalışanlarla müşteriler arasında bağlantı kurmaya odaklananlar ve serbest çalışanlar için projeleri yönetmeye odaklananlar. Her tür kendi faydalarını sunar. Örneğin, bazı platformlar, serbest çalışanların giderleri ve faturaları takip etmesine olanak tanıyan proje yönetimi araçları ve başka özellikler sunar. Diğerleri sadece serbest çalışanları müşterilerle buluşturur ve gerisini serbest çalışanlara bırakır.

Serbest bir iş mi arıyorsunuz Cevabınız evet ise bu sitelere göz atmalısınız. Bu web siteleri, dünyanın her yerinden serbest çalışanlara projelerini yayınlayabilecekleri ve buna göre ödeme alabilecekleri bir yer sunuyor.

Global freelancer çalışanlar müşterilerle bağlantı kurmasına ve çeşitli yollarla para kazanmasına izin veren birkaç serbest çalışan platform vardır. Bazıları Upwork, Fiverr, PeoplePerHour, Guru ve Flexjobs’dır.

Freelance çalışmak günümüzde çok yaygın hale geldi. Aslında, Freelance Union tarafından yapılan bir ankete göre, dünya çapında serbest çalışanların sayısı yalnızca geçen yıl %17 arttı. Bu eğilimin yılda %15 oranında büyümeye devam etmesi bekleniyor.

Nasıl Serbest Çalışan Olunur?

Global Freelancer Nedir? | En İyi Freelancer Siteleri
Global Freelancer Nedir? | En İyi Freelancer Siteleri

Serbest çalışma, ek gelir elde etmenin popüler bir yolu olduğu söylenir ve evet bu doğru. Evden çalışmaya başlamak ya da evden ekstra para kazanmak istiyorsanız serbest yazar veya grafik tasarımcı olmayı düşünebilirsiniz.

Pandemi zamanından ötürü evden çalışma ve ek gelir kazanma konusunda düşüneceğimiz çok zaman oldu. Ve bu doğrultuda freelance platformları önemli haline geldi. Ama Türkiye’de yaşadığımız için yerel serbest çalışan siteleri yanında global freelancer siteleri de popüler haline geldi.

Serbest çalışan olmak istiyorsanız, uzman olabileceğiniz bir konu seçerek, kendinizi çok fazla geliştirmeden hizmet yapabileceğiniz seviyeye gelmektir. İş yapabileceğiniz alanı seçerken global freelancer siteleri hayatınızı kolaylaştıracaktır.

1. Upwork

Upwork, işletmelerin veri girişi, grafik tasarım, yazma, programlama vb. görevleri tamamlamak için serbest çalışan işçiler tuttuğu küresel bir serbest çalışma pazarıdır.

Evden ekstra para kazanmak istiyorsanız Upwork, başlamak için harika bir yerdir. Sitede, üstlenilecek projeler arayan milyonlarca kayıtlı serbest çalışan var.

Profilinizi tamamladıktan hemen sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Profilinizi tamamladığınızda, iş talepleri alacaksınız.

2. Fiverr

Fiverr, serbest çalışanların hizmetlerini çok düşük fiyatlarla sattığı bir pazar yeridir. Site yıllar içinde son derece popüler hale geldi ve şimdi dünya çapında milyonlarca müşteriye sahip.

Fiverr, 2010 yılında, insanların Craigslist veya diğer iş kurullarında saatlerce arama yapmak zorunda kalmadan işlerini halletmeleri için bir yol yaratmak isteyen iki arkadaş tarafından kuruldu.

Bugün Fiverr, herkesin satışa sundukları bir hizmeti yayınlayabileceği küresel bir pazar yeridir. Grafik tasarımdan yazıya, web geliştirmeden pazarlamaya kadar binlerce kategori var.

3. PeoplePerHour

PeoplePerHour (PPH), dünyanın dört bir yanından global freelancer sevenler belirli beceriler veya hizmetler arayan işletmelerle doğrudan bağlantı kurduğu küresel bir kitle kaynaklı pazar yeridir. PPH’nin 2 milyondan fazla kayıtlı serbest çalışanı vardır ve yazma, grafik tasarım, programlama, pazarlama, müşteri hizmetleri, çeviri, veri girişi, sanal asistan, muhasebe vb. gibi çok çeşitli hizmetler sunar.

2016’da PPH, Insight Venture Partners tarafından yönetilen B Serisi finansmanda 20 milyon dolar topladı.

PPH, yeni beceriler öğrenmek için zaman ve çaba harcamak zorunda kalmadan ekstra para kazanmanın harika bir yoludur.

4. Guru

Global Freelancer Nedir? | En İyi Freelancer Siteleri
Global Freelancer Nedir? | En İyi Freelancer Siteleri

Guru Freelance Platformu, dünyanın her yerinden serbest çalışanları işe almanın yeni bir yoludur. Bu projenin arkasındaki fikir basittir: herkesin becerilerini veya hizmetlerini yayınlayabileceği ve onlar için ödeme alabileceği küresel bir pazar oluşturmak.

Guru Freelance Platformu, müşterileri yetenekli serbest çalışanlarla buluşturmanın daha iyi bir yolunu yaratmak isteyen girişimciler tarafından kuruldu. Kaliteli yetenek bulmak için çok fazla zaman ve çaba gerektirdiği için mevcut serbest çalışma piyasasının bozulduğuna inanıyorlar.

Guru Freelancer Platformu, projelerini outsource etmek isteyenler için harika bir çözüm. Dünyanın dört bir yanından binlerce nitelikli serbest çalışan arasından seçim yapmanızı sağlar.

5. Flexjobs

Global serbest çalışan sitelerinden biri olan FlexJobs, işverenleri serbest çalışanlarla buluşturan bir iş panosudur. Sitenin 2 milyondan fazla kayıtlı üyesi var ve serbest çalışanlar için esnek işler sunuyor.

FlexJobs, 2007 yılında kurulmuştur ve merkezi San Francisco’dadır. Müşterilerine işe alım, bordro ve sosyal yardım yönetimi gibi çeşitli hizmetler sunarlar.

FlexJobs, ek gelir elde etmek veya ek iş yapmak isteyen serbest çalışanlar için harika bir fırsat sunuyor. Fazladan para kazanmanın yeni bir yolunu arıyorsanız, FlexJobs sizin için uygun olabilir.

6. SolidGigs

SolidGigs, serbest çalışanları uygun fiyatlarla kaliteli işler arayan müşterilerle buluşturan yeni bir iş panosudur. Site şimdiden binlerce serbest çalışanın evden ekstra gelir elde etmesine yardımcı oldu.

Serbest çalışanlar yani global freelancer taraftarı olanlar becerilerini yayınlayabilecekleri ve PayPal aracılığıyla anında ödeme alabilecekleri basit bir arayüz oluşturdular. Müşteriler listelere göz atabilir ve kiralamak istediklerini seçebilir. Müşteri ödeme yaptığında, serbest çalışan hemen ödeme alır.

    7. Contena

Contena yazar ve şirketleri buluşturan uzaktan iş veya serbest çalışan olarak çalışabileceğiniz harika bir yer. Ücretler genelde dolar üzerinden olduğu için gayet makul bir web sitesi. Eğer İngilizce makaleler oluşturabiliyorsanız veya İngilizce makale satın almak istiyorsanız bu global freelancer sitesini kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Google Form Nasıl Oluşturulur konusu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz. Bu sayede teknoloji ve dijital dünya ile daha global ve güncel freelancer siteleriyle iç içe olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.