Fenomen Olmak İçin Ne Yapmalı? İnfluencer Başvuru Detayları

Fenomen Olmak için İzlenmesi Gereken Yollar Neler?

0

Fenomen olmak son yılların en popüler işi haline geldi. Bu alanda iş fırsatı oldukça fazladır. En etkili fenomen olma yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Dijital çağın nimetlerinden yararlanarak tanınan bir insan olmak istiyorsanız size vereceğimiz etkili tavsiyeler bulunuyor. Dijital ortamda bazı işlere atılarak fenomen olma yolunda iyi bir adım atabilirsiniz. Bu işleri yaparak tanınan ve büyük paralar kazanan insan sayısı bir hayli fazladır.

Bunun için geç kaldığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dijital çağ, doğası gereği daha fazla insana ihtiyaç duyar ve dijital içerik tüketicileri yeni insanlara açıktır. Videolu veya yazılı olmak üzere atılabileceğiniz 7 farklı iş tavsiyesini listeleyeceğiz. İlginizi çeken bir tanesine yoğunlaşarak fenomen olma yolunda şansınızı deneyebilirsiniz.

Fenomen Olmak İçin En Etkili 7 Yol

fenomen-olmak

Fenomen olmak için yapabileceğiniz iş modeli neredeyse sınırsızdır. Sizlere kolaylık olması açısından en etkili 7 iş modellerini derledik.

Dijital çağda iş yapmanın biraz şans işi olduğunu ve dijital içerik tüketicilerinin ilgisi üzerinde tanınırlık kazanacağınızı unutmayın. Bu işlere atılırken özellikle genç kesime hitap etmeli ve onların nelerden hoşlandığını iyi bilmelisiniz. Tavsiyemiz dahilindeki 7 iş modeli;

  • En Etkili Yol; İnfluencer olmak.
  • Youtube’da Video Çekmeye Başlayın.
  • Vlog Çekerek Fenomen Olabilirsiniz.
  • Instagram’da Fotoğraf ve Video Paylaşın.
  • Tiktok’ta İçerik Üretmek Fena Fikir Değil.
  • Blog Açmak Fenomen Olmak İçin Yeterli Olabilir.
  • Fenomen Olmak İçin Markalarla İş Birliği Yapın.

Dijital ortamda ün kazanmak için en etkili yollardan birisi şüphesiz ki Youtube’da video çekmektir. Bu herkesçe bilinen kolay bir yol gibi gözükse de asıl kilit nokta belirleyeceğiniz konsepttir. Farklı ve özgün bir içerik ortaya koyarak insanları dikkatini çekmeniz gerekiyor. Farklı bir şeyler yapmadığınız sürece dijital ortamdaki ününüz fazla uzun sürmeyecektir.

1- Fenomen Olmak İçin En İyi Yol: İnfluencer Olmak

fenomen-olmak

Fenomen olmak için bilinen en etkili yöntem inlfuencer başvuru işlemi yaparak olmaktır. Son yıllarda gelişen bu sektör dijital dünyaya binlerce içerik üreticisi kazandırdı. İnsanlar üzerinde etki sahibi olmak ve sizi seven insanlara içerik üreterek influencerlığa adım atabilirsiniz. Yapmanız gereken şey fotoğraf ve video paylaşarak insanların ilgisini çekmek olmalıdır.

Bunun ilk adımı elbette sosyal medyada aktif şekilde içerik üretmektir. İnsanlara eğlenebilecekleri bir şeyler sunmalı ve ilgilerini üzerinize çekmelisiniz. Bunu yapan insan sayısı fazladır ancak sabır gerektirdiğini de hatırlatalım. İlk 10 bin takipçiden sonra işiniz kolaylaşacaktır. İnfluencer olmak için en iyi sosyal medya aracı ise Instagram’dır.

2- Youtube’da Video Çekmeye Başlayın

fenomen-olmak

Fenomen olmak için Youtube’da video paylaşmak iyi bir fikir. Ayrıca Youtuberlık ülkemiz genelinde bilinen en yaygın fenomenlik yöntemidir. Youtube çok hızlı gelişti birçok insan burada yerini aldı. Yıllar öncesinde bu işe başlamış olsaydınız şu anda en tanınan fenomenlerden birisi olabilirdiniz. Önceden rekabet ortamı daha az olduğu için fenomen olmak daha kolaydı.

Yine de bu durum Youtube’da video çekerek fenomen olunmayacağı anlamına gelmez. Halen daha keşfedilmemiş birçok konsept bulunuyor. İlgi duyduğunuz bir alanda eğitim videoları çekebilir, günlük hayatınızı paylaşabilir veya insanları eğlendirebilirsiniz. Youtube’a düzenli olarak video eklediğinizde dijital içerik tüketicilerinin sizi bulma ihtimali artar. Sabırla video yükleyin ve hedef kitlenizi kanalınıza çekin.

3- Vlog Çekerek Fenomen Olabilirsiniz

fenomen-olmak

Fenomen olmak amacıyla yapılan popüler işlerden birisi ise vlog çekmektir. Bunu aynı şekilde Youtube üzerinden yapabilirsiniz. Günlük hayatınızı paylaşmak, gittiğiniz yerleri göstermek ve insanlara kendinizi sevdirmek bu işin en önemli parçasıdır. Sabırlı bir şekilde vlog yüklediğinizde mutlaka sizi seven ve destekleyen izleyici kitlesine sahip olacaksınız.

Kitleniz kanalınızda toplanmaya başladığında aynı şeyleri yapmayı bırakmalısınız. İnsanlar sizi izleyip desteklediği zaman daha fazlasını isterler. Onlara kaliteli içerikler sunmak için yeni ekipmanlar satın alın. İyi bir kamera ile vlog çekmeye devam etmek işinize gösterdiğiniz önemi artırır. İnsanlar bunun farkına vararak sizi izlemeye devam ederler.

4- Instagram’da Fotoğraf ve Video Paylaşın

fenomen-olmak

Fenomen olmak istiyorsanız Instagram en güçlü silahtır. İnfluencerlık adını verdiğimiz iş modeli de Instagram üzerinden yapılmaktadır. Dünya’nın en büyük fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram’ı akıllıca kullandığınızda istediğiniz üne sahip olabilirsiniz. İnsanlarla sürekli etkileşimde olun ve yeni fotoğraflar paylaşın. Kitleniz büyüdükçe eğlenceli veya hayatın içinden olan bazı anlarınızı paylaşabilirsiniz.

İstikrarlı bir şekilde Instagram’da içerik üretmeye devam ettiğinizde markaların sizi keşfetmesi olağandır. Hesabınıza reklam ve tanıtım alarak daha fazla keşfedilmeyi umabilirsiniz. Bu iş fenomenliğin yanı sıra para getirecek ve ekipmanlarınızı geliştirme fırsatı sunacaktır.

5- Tiktok’ta İçerik Üretmek Fena Fikir Değil

fenomen-olmak

Fenomen olmak için kullanılan platformlardan birisi ise Tiktok’tur. Video paylaşım platformu olan Tiktok, son 2-3 yıldır ülkemizde sıklıkla kullanılıyor. Öyle ki binlerce insan burada video paylaşarak fenomen olmayı başardı. Burada çekeceğiniz videoların sınırı yoktur. Garip varsayılabilecek bu platformda hangi videonun viral olacağı belli olmuyor.

Akımlara katılabilir ve popüler olan videolar çekerek insanları hesabınıza çekebilirsiniz. Burada canlı yayınlar açmak ün getirdiği gibi ayrıca gelir elde etmeyi de sağlar. Tiktok’ta video çekmek için sadece internet bağlantısı ve bir telefona ihtiyacınız var. Ancak yüksek kaliteli videolar çekmek için iyi bir telefon kamerasına sahip olmalısınız.

6- Blog Açmak Fenomen Olmak İçin Yeterli Olabilir

fenomen-olmak
Influencer Başvuru

Fenomen olmak isteyen kişiler için az etkili ancak diğerlerine nazaran daha kolay bir iş modeli ise blog yazarlığıdır. Şahsınıza ait bir blog sitesi açarak burada deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. İsterseniz güzellikle alakalı yazılar ekleyin isterseniz yemek tarifleri paylaşın. Ne yazacağınızın sınırı yoktur. Sizi keşfeden insanlar meraklanabilir ve sosyal medya hesaplarından takip etmeye başlayabilir.

Blog yazarlığı yaptıktan sonra sosyal medyada fenomen olan birçok insan bulunuyor. Bunlardan birisi olmak istiyorsanız ilgi çekici bir blog sayfası oluşturun. Kopya içerik paylaşmak yapılacak en büyük hatalardan birisi olur. Doğal davranın, klavye başına geçin ve anlatmak istediğiniz ne varsa anlatın. Ortalama 6 ay içerisinde kitlenize sahip olmaya başlayabilirsiniz.

7- Fenomen Olmak İçin Markalarla İş Birliği Yapın

fenomen-olmak
Fenomen Olmak

Fenomen olmak için tüm iş modellerinde uygulayabileceğiniz bir tavsiye vereceğiz. İster video çekin ister influencer olun, isterseniz blog yazarlığı yapın. Fakat eninde sonunda markalarla iş birliği yapmaktan çekinmeyin. Takipçi kitleniz arttıkça markalar sizinle iletişime geçmeye başlayacaktır. Bu markalarda iş birliği yapmak takipçi kitlenize faydalı olacağı para kazanmak için iyi bir yoldur.

Hangi alanda içerik üretiyorsanız buna göre reklam almanızı tavsiye ederiz. Örneğin, güzellik ve cilt bakımıyla ilgili içerik üretiyorsanız cilt bakım ürünleri paylaşabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz reklamlardan sıkılmayacak ve sizi takip etmeye devam edecekler.

İnfluencer Ajansı ile başvuru yapmak için My Fenomen ile iletişime geçmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir: UNO Nasıl Oynanır | UNO Oyunu Nasıl Kazanılır? UNO Kaç Kartla Oynanıyor? 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.